Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 12 posts - 109 through 120 (of 322 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Pe termen scurt sunt putin dezorientat, Dunarea este mofturoasa, canicula avem, tantari la fel… Planurile facute cu Vali nu prea se mai leaga, la Corabia in trei zile de pescuit s-au capturat doar doua moace, in Delta ca sa ajungi si sa mai treci un bac mai pierzi o zi doua… Ma gandesc si la iesirea de la Deva.

NeluNelu
    Spectator

Din cauza ploii nu programasem nici o iesire in acest weekend, dar acum 30 min. un prieten venit de curand din Spania este nerabdator sa mearga undeva la pescuit, nu pot sa-l las singur, asa ca ma sacrific si sa vad pe unde il duc, Siret, Dunare ori pe Calmatui.Totul este la risc caci nu stiu stadiul apelor.
    Sa mai vedem….

CatalinCatalin
    Keymaster

Vreau si eu cativa prieteni din Spania… 🙁

bogdanbogdan
    Keymaster

Ploua de 2 zile. Si nu pare sa se opreasca curand.

Pe chipul meu e scris: ” MUSTE !!! “

CatalinCatalin
    Keymaster

Joi soseste Bogdan la Bucuresti cu mici treburi pe la firma. Ghiciti ce va urma in urmatoarele 8-10 zile…

bogdanbogdan
    Keymaster

S-a oprit ploaia, pare sa se insenineze. Prea tarziu pentru o pescuiala in weekend-ul acesta.

golden fishgolden fish
    Participant

Catalin,dupa cum poate sigur ai auzit va ploua de miercuri pana-n weekend nu mult si izolat,dar problema este ca daca e asa nu vom putea ajunge pe insula ptr ca trebuie sa mergem pe dig 4km si cand ploua se face clisa.Important este sa stiu cand va hotarati sa veniti ca mai mult ca sigur trebuie sa schimbam locatia si trebuie sa ma gandesc unde anume.Si ca sa fie totul “perfect”ma gandesc sa nu se tulbure apele.Nu stiu ce naiba s-a intamplat cu vremea asta dar parca a innebunit de tot,tot sper ca se duc nenorocitele astea de ploi si nu bine ne lasa vreo cateva zile ca vin iar o saptamana.Deja au facut mai mult rau decat bine in agrictura,pomicultura si prin tara.Am asteptat atat sa veniti si acum cand in sfarsit se intampla,natura hotaraste altele.Vom vedea….

CatalinCatalin
    Keymaster

Apele tulburi sunt bune si ele pentru ceva, mai salveaza din bietii pesti casapiti zilnic de pescari si braconieri, asa ca ce nu putem prinde anul asta ne va ramane pentru anii viitori, mai multi si mai mari.
    Planul a fost iarasi schimbat! Asta nu inseamna ca este si finalizat, exista posibilitatea sa il mai schimbat de 2-300 de ori. Un lucru e cert, nu venim saptamana asta, adica in urmatoarele 7 zile este exclus. Aranjeaza cumva ca dupa aceste 7 zile sa fie vremea buna. 😈 Nu ti-am sortat pene momentan crezand ca iti aduc acum cand urma sa venim, mai astepti sau iti trimit?

golden fishgolden fish
    Participant

Mai astept ,e mai bine sa le aduci tu iar in legatura cu vremea din ce-am vazut pe net toata saptamana viitoRe e frumoasa.Ramane numai sa va hotarati ca atunci cand veniti sa-mi spune-ti ce loc v-ar place ca sa ma pot orienta si mai ales pe ce perioada.Perioada este f importanta ptr mine ca trebuie sa-mi caut momeala ptr somn(rame negre,coropisnite,scoica)si ptr crap sa ma pregatesc cu momeala,si trebuie sa stiu ptr cate zile imi iau.Ca si locuri sunt destule pe mal cu padurea in spate ptr tabara ,cu putina plaja in fata ,sunt pe alese ramane doar sa-mi spune-ti ce v-ar place.

CatalinCatalin
    Keymaster

Bogdan e mai fitos, el vrea cu umbra, bere rece, cadane si pesti care sa sara pe mal singuri. Si fara hoti. Eu ma adaptez. 🙂

CatalinCatalin
    Keymaster

Eroare! Urmeaza schimbarea schimbarilor, VENIM SAPTAMANA ASTA!!!

golden fishgolden fish
    Participant

Tocmai ce m-am uitat pe net sa vad vremea si sunt mai confuza decat eram inainte,astia la televizor anunta apocalipsa iar pe net arata cateva ploi si alea izolate.Ploua miercuri,joi (cateva averse)iar de vineri arata numai soare peste tot si rar cate o ploicica.Pe cine sa cred?

Viewing 12 posts - 109 through 120 (of 322 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.