Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 12 posts - 145 through 156 (of 322 total)
  • Author
    bogdanbogdan
    Keymaster

Se pun 200 RON la dispozitia celor care vor dori sa ni se alature in perioada 18.07 – 21.07.2014 expededitiei in Delta, zona Pardina. Deocamdata avem 1 doritor prioritar. Ramane de vazut daca doreste sa ne consume bugetul.

Din pacate, pentru noi ” MUSCA PUNCT RO “, se pare ca nici cu aceste premii ( intr-adevar nu prea consistente ) nu gasim amatori dornici de a incerca mustele.\\

Dezamagire………………………

CatalinCatalin
    Keymaster

S-au terminat fondurile…

NeluNelu
    Spectator

In jurul orei 15.00 s-a schimbat vremea si la Ramnicu Sarat, s-a intunecat, temperatura a scazut cu vreo 10°C vantul batea cu putere si toti eram convinsi ca a dat cu piatra pe undeva.Confirmarea a venit curand, o masina de la Primarie a vrut sa ajunga la Braila insa pe la Gradistea era un blocaj al Politiei si intorcea toate masinile pentru ca ploua torential, cu piatra vant extrem de violent si intuneric ca noaptea!

NeluNelu
    Spectator

poah, ce am ratat, in timp ce scriam mai sus am pierdut oferta! 🙁
    Cataline ma bucur ca ajungi in aceasta perioada la Pardina, pentru ca pe 04.08.2014 voi fi si eu acolo, pentru vreo saptamana!

bogdanbogdan
    Keymaster

Imi pare rau Nelu, asta a fost bugetul dupa 1 an si ceva de vandut muste. Sau, asa speram noi. Esti binevenit oricand, dar de data aceasta nu mai putem sustine financiar pe nimeni.

Nelu, ai o contributie semnificative la forum ( chiar ma gandesc sa-ti fac 2 pagini dedicate pe web ), dar anul aceasta Cristina a fost mai prinzatoare.

CatalinCatalin
    Keymaster

Si noi mergem iarasi in Delta pe 4-08 !!!

golden fishgolden fish
    Participant

Chiar daca vremea nu a tinut cu mine aici in Galati sa ma pot intalni cu Catalin si Bogdan am reusit sa fac in asa fel sa mergem noi cu ei la Pardina(multumesc pe aceasta cale baieti).Nici macar o clipa nu m-am gandit ca voi ajunge acolo candva.Sper sa tina vremea cu noi ca in rest voie buna sa fie.

NeluNelu
    Spectator

nu discut pe site pentru performanta, ci pentru ca am gasit niste persoane compatibile!

NeluNelu
    Spectator

perfect, inseamna ca ne intanlim acolo(sper sa fim sanatosi sa nu se intample nimic pana atunci)

CatalinCatalin
    Keymaster

Trebuie sa ne intalnim neaparat anul asta,deja a trecut cam multisor de la ultima intalnire. Sa faca Bogdan planul ca de el depindem si apoi stabilim cum facem sa ne vedem. Taparinele ar trebui sa soseasca maine-poimaine, mai trebuie verificat la posta.

bogdanbogdan
    Keymaster

Dupa planul meu, in 4 august incheiem o saptamana de delta si cam plecam. Dar binenteles mai pot aparea modificari ale planului pana atunci de vre0 2-300 de ori.

NeluNelu
    Spectator

Administrația Națională de Meteorologie (ANM0 a emis, marți, o serie de atenționări nowcasting Cod Galben de averse însemnate cantitativ, însoțite de descărcări electrice, valabile în șapte județe până la orele 15,00.

Potrivit meteorologilor, până la 14,15, în județul Tulcea (în zona localităților Grindu, Luncavița, Isaccea, Niculițel, Greci și Măcin) se vor semnala frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului care pot lua aspect de vijelie, grindină de mici și medii dimensiuni. Cantitățile de precipitații pot depăși, izolat, 15-20 l/mp.

În intervalul orar 13,30 — 15,00, în nord-vestul și centrul județului Brăila, inclusiv în municipiul Brăila, sunt prognozate cantități de apă ce vor depăși 25-30 l/mp, intensificări ale vântului ce pot lua aspect de vijelie, grindină de dimensiuni mici și medii, frecvente descărcări electrice

Avertizările de fenomene periculoase imediate /nowcasting/ se emit pentru o perioadă de maximum șase ore, menționează ANM.

Viewing 12 posts - 145 through 156 (of 322 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.