Recent Replies

Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 12 posts - 193 through 204 (of 322 total)
  • Author
    golden fishgolden fish
    Participant

Chiar daca vremea sa anuntat destul de capricioasa in sud- estul tarii eu tot o sa- mi fac planuri ptr weekend si anume sambata mergem la Siret sa ne luam revansa la crapsi eu sa prind carasoi iar duminica o partida de pescuit pe Prut poate cine stie mai pacalim o data crapul ala si il si prindem.Oricum abia astept sa vina weekendul sa fugim din oras.

CatalinCatalin
    Keymaster

Maine am zi de umblat cu barca pe Dunare la Giurgiu cu Ionut. Vom incerca atat rapitori cat si pasnici.

CatalinCatalin
    Keymaster

In seara asta pregatesc bagajele pentru Delta. Nu am reusit sa plecam cand vremea era frumoasa si plecam acum cand vine zapada. Oricum, un lucru va promit sigur, vin de acolo cu filmari in care vor aparea avati haituiti si disperati. Daca Dunarea nu se agita prea tare si vantul imi va permite, o sa dau o fuga si la o stiuca si un biban. Zona pe care o vizez ar fi Murighiol-Isac dar nu se stie niciodata…

bogdanbogdan
    Keymaster

Nu te lamenta de zapada si vreme rece, mai ai si jumatatea plina a paharului. Ajungi inca o data in Delta anul asta!

Decamdata la mine paharele sint pline doar de jumatai goale…….. . Pana peste cateva zile cand se vor opri ploile.

NeluNelu
    Spectator

stati acasa fratilor! drum batut, bani cheltuiti, frig indurat…. si cam atat!
    plecati in perioada 04.11.-07.11.2014 cand este ceva mai frumos, soare, si temperaturi care pot ajunge si la 14°

CatalinCatalin
    Keymaster

Retin recomandarea dar vin cu o alta idee, PLEC SI MAINE SI PE 04-11, ca sa fie toata lumea multumita. Am sa prind peste indiferent de conditiile meteo. Tuica fiarta, pelerina si mulinare maxima.

golden fishgolden fish
    Participant

Nu uita sa- ti iei pe langa pelerina ,manusile,fularul si tot ce tine de vant puternic.Noi o sa plecam duminica la Prut si tot imi fac probleme sa nu fie prea frig dar tu ca pleci chiar in apogeul schimbarii vremii…….?Esti sigur ca avatii vor fi pe pozitii?

CatalinCatalin
    Keymaster

Avatii vor fi acolo, la fel si stiucile si bibanii. Posibil si alte specii. Am sa va trimit de acolo poze in tricou ca sa nu va mai speriati de orice adiere de vant.

NeluNelu
    Spectator

In tricou?? …..pneumonie scrie pe tine……
    Vorba Cristinai, ia caciula de blana, haina vatuita, izmene si bocanci!
    Deocamdata eu pescuiesc virtual, in fata PC-ului, la caldura, sorbind un ceai fierbinte, cu un fursec proaspat, etc!

CatalinCatalin
    Keymaster

In tricou dar cu sticla de palinca…

CatalinCatalin
    Keymaster

Bagajele sunt puse deja in masina. Dimineata la Gura Portitei erau 17 grade!!! Pentru orice eventualitate am dublat stocul de palinca de la 4 la 8 litri. Am pregatit aseara si cateva streamere XXL cu care sper sa dau lovitura. Curand ne punem in miscare. Sa fiti cuminti si sa va beti ceaiurile in liniste. 😆
    Imi cer scuze pentru rautati dar nu ma pot abtine. 😆 😆

golden fishgolden fish
    Participant

Tricoul,Nelu,cred ca il ia peste pufoaica.Drum bun iti urez si sa ai parte de cele mai violente drilluri ca sa ne faci in ciuda.

Viewing 12 posts - 193 through 204 (of 322 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.