Recent Replies

Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 12 posts - 229 through 240 (of 322 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Suparati-ma ca poate ies si eu la un biban. Astazi a iesit soarele de dimineata si a fost o vreme superba primavaratica. Acum a aparut ceata si am revenit la ce a fost de o luna. Daca va fi frumos maine sau poimaine poate ies si eu.

CatalinCatalin
    Keymaster

Ma bate gandul sa dau maine o fuga pe la Giurgiu sa vad ce mai e pe acolo. Poate reusesc sa gasesc si vreun amator sa ma insoteasca. Fac asta indemnat de rezultatele frumoase obtinute astazi pe Strei de catre Bogdan.

bogdanbogdan
    Keymaster

Ma bucur ca am reusit sa te fac sa te simti bine. Oricum mi-a facut si mie placere iesirea aceasta, doar ca a fost cam scurta.

Dar maine e o noua zi.

Iau sacul de dormit, fac rost de o barca ( chiar daca Streiul e prea mic pentru deplasarea cu barca ) si ma culc in ea! SINGUR! Sau, ma rog, cu mustele…… .

Asa ca ti-am luat-o inaite in sensul asta cu riscul de a comite un plagiat ca si idee, nu ca si fapta. Tu abia in martie 2015 ai de gand sa realizezi asa ceva in Delta.>

Deci. Maine, sambata, 20 dec 2014, orele 10.00 – logan diesel, facut plinul, sac de dormit, rucsac cu potoale, tigari si bere ( pentru racorire ), soldane, lansete, muste si directia STREI, in zona sat TOTIA ( pe malul opus localitatii ).

Peisaj superb. Poieni, dealuri, stanci si copaci. Cateodata si bastinase dotate cu tot de trebuie pe sub maieu. Inclusiv cu POS – Point Of Sale (poate fi folosit atat pentru plati, cat si pentru retrageri)

Chiar au cam disparut peturile din plastic si cutiile din aluminiu cu toate ca zona este plina te amatori de manele, mici si gratare toata vara, indiferent de zile lucratoare sau nelucratoare.

Daca reusesc sa supravietuiesc in asemenea conditii vom vedea duminica. Oricum site-ul musca.ro va merge in continuare ” with or without me “!

Toate capturile vor fi eliberate indiferent de culoarea solzilor sau culoarea maieului!

CATALIN, DE CE ESTI ASA DEPARTE??? AI PROMIS CA REZOLVI MICA PROBLEMA CU TELEPORTAREA!!!!
    ERA MAI USOR SA SUPORT FRIGUL TOATA NOAPTEA DACA STIAM CA SUFERI SI TU!!!

NeluNelu
    Spectator

gata, la ora 16.30 m-am urcat in micul matiz si am plecat la pescuit aici:

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Sunt ocupat cu constructia casutei de la Sulina.

NeluNelu
    Spectator

pacat ca nu are si sufragerie… 😀

bogdanbogdan
    Keymaster

Am fost, am văzut, am învins.

In vreo 4 ore am prins cativa obeti ( mai exact 2, ceea ce instseamna mai multi pesti nu doar unul singur ) si un clenut de vreo 12-13 cm. Cu siguranta avea grave probleme psihice sau ganduri sinucigase, chiar daca fata lui parea a unui clenut normal. Stiu ca de la distanta si eu par normal… .

Cu sufletul impacat pot sa declar sezonul inchis pe Strei pana la primavara. Doar masochistii mai pot descoperi ceva placeri ciudate.

Nelu, m-am tot uitat dupa tine dar nu te-am vazut. Arata-mi mai exact unde ai fost, sau poate inca mai esti!

NeluNelu
    Spectator

din pacate nu am mai reusit sa vin la tine, unditile au capatat rol de suport pentru carnati! 😀 😀

NeluNelu
    Spectator

totusi am fost cu tine pe Strei si te priveam cum cotrobaiai pe malurile apei, cu drona pe care am trimis-o in zona! 😉

bogdanbogdan
    Keymaster

Mi se parea mie ca zbarnaia ceva mai ciudat, dar credeam ca era de la mustele mele fericite ca le-am mai scos inxa o data la aer curat.
    Acum m-am lamurit.

Eu nu am facut poze ieri, pune tu te rog cateva sa se convinga forumistii ca am fost si am prins!

Merci.

Stiam eu ca nu ma lasati chiar singur la ananghie!

NeluNelu
    Spectator

Nu vreau sa fac reclama zonei si sa nu mai avem loc la pescuit…… 😆

NeluNelu
    Spectator

Pentru ca se apropie sarbatoarea de Craciun, o intrebare pentru toti membrii acestui site:
    A mai pomenit cineva ca, Craciun sa cada de Pasti????? ❓ ❓

Viewing 12 posts - 229 through 240 (of 322 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.