Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 7 posts - 313 through 319 (of 319 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Adevarat va spun ca vineri vrem sa plecam in Delta. Zona Pardina-Chilia. Obiective declarate avati si salai. Durata nedeterminata in functie de vreme si starea noastra. Masina, cort, spining si stationar.

CatalinCatalin
    Keymaster

Ieri seara in zona Darasti pe malul Argesului erau doua masini cu jandarmi care controlau masinile dubioase. Cautau braconieri, plasari. Atentie deci celor care se ocupa cu astfel de gainarii. Sper ca aceste actiuni sa ii mai descurajeze.

CatalinCatalin
    Keymaster

Pentru jumatatea a doua a lunii aprilie mi-am propus sa vizitez Delta de doua ori. O iesire scurta de 2-3 zile pe Chilia unde se mai poate pescui legal pana pe 26 si alta de o saptamana cu barca

CatalinCatalin
    Keymaster

Am in cap doua iesiri in Delta in urmatoarele 30 zile. Prima ar putea fi cam pe la sfarsitul lunii si ar putea fi ceva scurt pentru plimbare si filmari cu efemeride iar a doua una de 6 zile pe la mijlocul lunii iunie adica dupa ce se termina cu prohibitia. Momentan urmaresc cu interes cotele tot mai crescute ale Dunarii si ploile consistente de zilele astea. As vrea sa ajung in Delta pe ape mari si cu tendinte de crestere. As mai vrea confluente limpezi cu tulburi dar o sa ma multumesc cu orice.

CatalinCatalin
    Keymaster

Cred ca o sa plec un pic prin Delta zilele urmatoare. De data asta terestru, masina si cel mult o mica gonflabila. Nu am hotarat suta la suta dar cred ca o sa merg in Pardina-Chilia pentru 5-6 zile

CatalinCatalin
    Keymaster

S-a anulat Delta, defapt s-a mutat la Stancuta. Nu stiu daca ma duc, vedem

CatalinCatalin
    Keymaster

Iesirea in Delta s-a reprogramat, se pleaca chiar in noaptea asta. Ca de fiecare data promit sa fac multe poze si sa postez dar tot ca de fiecare data nu cred ca am sa o fac. Locatia este necunoscuta la fel ca si durata

Viewing 7 posts - 313 through 319 (of 319 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.