Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 322 total)
  • Author
    bogdanbogdan
    Keymaster

Abia astept. sper sa ramana vremea frumoasa.

CatalinCatalin
    Keymaster

In weekendul asta se anunta vreme frumoasa, Temperatura apei Dunarii si a canalelor este undeva la 14 grade deci buna. Trei baieti isi anunta deja dorinta de a pleca la un caras…

bogdanbogdan
    Keymaster

Niste pierde vara! Lumea normala pregetaste proviziile pentru iarna.

CatalinCatalin
    Keymaster

La Giurgiu avatul isi face de cap…

bogdanbogdan
    Keymaster

De unde sti?

CatalinCatalin
    Keymaster

Il cunosc bine si stiu ce ii poate pielea.

CatalinCatalin
    Keymaster

Maine primim vizita prietenului Gabi si probabil ca vom avea mult de cutreierat prin zona adica Neajlov, Arges si posibil Dunare. Va tin la curent.

CatalinCatalin
    Keymaster

Pe termen scurt exista un plan de plecare in Delta. Gabi l-a propus. Vremea pare buna si la fel si temperatura apelor.

CatalinCatalin
    Keymaster

Baietii vorbesc despre inca o iesire in Delta, saptamana viitoare, si vremea pare sa tina cu ei. Gabi este setat ca si mine doar pe rapitor si cred ca ar fi mult mai indicat, odata ca nu mai cari bagaje multe iar al doilea castig ar fi mobilitatea, umbli mult vezi locuri multe si ai sanse mari sa dai si de peste.

Si fie ca vrem sau nu, apa se raceste si trebuie sa ne cam apropiem de canalul cu apa calda de la Cernavoda. Nu am nicio veste despre ce o mai fi pe acolo dar cu siguranta ca iarna asta o sa il cam vizitam.

bogdanbogdan
    Keymaster

Am plecat pe Mures, dupa un plan f.f. scurt.

bogdanbogdan
    Keymaster

Tot f.f. scurt a fost si rezultatul. Adica am mulinat vreo 50 km, fara nici un atac. Apa calda de la Mintia deocamdata nu mai e un loc care sa merite incercat, decat daca vrei sa duci acasa pesti subdimensionati.
    Pescari mult mai putini, a fost control saptamana trecuta si s-a lasat cu amenzi pentru retineri de pesti sub dimensiunile legale. Oricum, cei care pescuiau azi la stationar bagau in sacosa tot ce prindeau, majoritatea capturilor fiind mrenute cat palma. Intr-adevar am vazut 2 mrenute cam la 30cm, dar asta la aprox 30 de pescari in 2,5 ore. Avatul nu s-a aratat deloc, probabil apa este mult prea pescuita.
    Trebuie neaparat sa gasesc alt loc de avat in apropiaera Devei.

CatalinCatalin
    Keymaster

Urate lucruri ne spui din Deva dar si bune cand spui ca se fac controale.
    Eu o pun de o iesire maine la Giurgiu cu Eugen. Sa vedem ce or mai face pestii pe acolo si sa va aducem si voua vesti.

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 322 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.