Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt

Tagged: 

Viewing 12 posts - 97 through 108 (of 322 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Momentan ne laudam cu un ciortan si ceva carase.

CatalinCatalin
    Keymaster

E posibil sa ma intalnesc cu Dunarea cat de curand!
    Prima oportunitate ar fi necesitatea de a ajunge pana la o ferma din localitatea Tulceana Iazurile pentru a aduce niste stuf, posibil sambata.

A doua ar fi o tentativa de a iesi o zi pe Dunare la Giurgiu dupa avat si salau cu barca duminica.

bogdanbogdan
    Keymaster

Cataline, degeaba incerci cu inversunare sa ma enervezi cu expeditile tale exotice. Eu o sa stau linistit o vreme, ploua de azi dimineata si nu pare ca are de gand sa se opreasca. Muresul oricum era murdar, aveam sperante sa se mai limpezeasca saptamana viitoare daca nu ar fi plouat, dar Cineva a dorit altfel. O fi un semn sa imi gasesc alta pasiune. Dormitul, de exemplu.
    Nici la Strei nu am mari sperante, vin apele foarte tulburi din munti si nu se limpezesc nici dupa 4 baraje de acumulare.

In afara de pesti, oare ce se mai poate pescui cu musca?

CatalinCatalin
    Keymaster

Nu de planuri ma plang eu ci de o oboseala pe care o resimt. Am nevoie sa imi revin putin si ma apuc de treaba. Apropo, nu ziceai tu ca Streiul e limpede mereu???

bogdanbogdan
    Keymaster

Ba da, asa credeam despre o portiune de cativa km a Streiului, dar vineri am vazut ca si acolo se poate sa fie tulbure. Itr-adevar foarte rar se intampla.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am folosit pauza dintre cele doua meciuri pentru a-mi face bagajele. Bine ca a castigat Germania, asta mi-a dat forta sa imi leg cateva streamere mari si sa fac si liniile. Dimineata ne punem in miscare cu destinatia Valea Nucarilor. Scopul meu este de a ma abate cumva din traseu pana se incarca stuful si se desfac sticlele cu vin, adica sa ajung pe undeva intre Murighiol si Baltenii de Sus si sa ma bat putin cu avatii. Stiu ca acum se joaca pe acolo si salai si stiuci frumusele dar nu cred ca voi avea timp sa ma ocup de toti. Voi face filmari si poze si vreau sa merg pe jos 15-20 km. In rest doar apa si condiment adica daca pica ceva fac o frigaruie daca nu, nu.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am plecat. Sunt in drum spre Tulcea si cred ca dupa ora 13 voi reusi sa fac primele aruncari. Vremea e superba. Banuiesc ca voi ceilalti sunteti deja satui de pescuit dar ma multumesc si eu cu ce am adica 3-4 ore. Sa vedem cu ce rezultate ne vom lauda fiecare.

CatalinCatalin
    Keymaster

Maine dimineata la ora 3 decolam spre Dunare, eu, Koade si posibil Eugen. Tinta, marii avati din zona podului Prieteniei si posibil ceva salai si somni.

golden fishgolden fish
    Participant

Si tu ,Cataline, imi spui ca ma invidiezi ca m-am dus 3ore la pescuit,iar tu te duci sa dai iama in avatii aia mari si grasi.Ei,cine pe cine invidiaza?Fir intins!!!

bogdanbogdan
    Keymaster

Boala grea avatii astia. Cristina, lasa-te cat mai ai puterea!

golden fishgolden fish
    Participant

Cred ca e prea tarziu.

bogdanbogdan
    Keymaster

E aproape weekend. De aseara ploua-ntr-una. Poate pe duminica o iesire daca se opreste ploaia azi.

Viewing 12 posts - 97 through 108 (of 322 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.