Recent Replies

Recent Topics

Posta Romana

Acest subiect conține 1 răspuns are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 4 ani, 9 luni.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)
  • Autor

Anonim

De curand am aflat de la un prieten ca dupa decesul tatalui sau a trebuit sa faca niste acte la notar ca sa poate scoate niste bani dintr-un cont, dar a trebuit sa umble si pe la casa de pensii ca ii trebuia nu stiu ce. Cei de la casa de pensii au spus ca actul nu poate sa il dea prietenului meu personal si ca il trimit ei direct la notar prin posta ( biroul notarului fiind la noi in comuna la 25 km de buzau), zis si facut. Asteapta prietenul meu o zi, doua, trei, patru si scrisoarea nu ajungea la notar. Asa ca a sunat la casa de pensii sa intrebe daca a trimis documentul si afla ca documentul a plecat din ziua cand a depus cererea (mare minune sa gandea el, 5 zile pentru 25 km si inca nu a ajuns?). Asa ca aa sunat la posta si ce credeti ca i se spune? Serviciul de curierat rapid al Postei Romane nu putea trimite direct documentul la Tisau asa ca a fost trimis pe ruta BUZAU-BUCURESTI-BUZAU-TISAU si asa a ajuns a 8-a zi la Tisau. Dumnezeu sa-i intelaga ca eu nu pot.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Muta-te la polul nord, acolo serviciile sunt mai de calitate.

Vizualizare 2 articole - 1 la 2 (din 2 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.