Recent Topics

Ape din sudul Bucurestiului

Home Forums Starea apelor Ape din sudul Bucurestiului

Viewing 4 posts - 73 through 76 (of 76 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Azi am inceput si terminat ziua pescuind. Dimineata eram pe Arges la Darasti dupa avat si stiuca dar apa a fost scazuta si activitate zero. M-am intalnit apoi cu George pe Ciorogarla sa cautam cleni. Nu i-am gasit pentru ca apa era un pic crescuta si tulburica dar si plina de frunze. Am plecat la mihailesti sub baraj sa cautam stiuci dar nu le-am gasit nici pe astea. Am profitat ca eram aproape si am coborat iarasi pe Arges sub baraj de data asta insa nici avati, nici bibani sau obleti nu am prins desi unii erau chiar la vedere… Am coborat pe la Dumitrana si am fost atacat de un clean si cam atat. A urmat Giurgiu pe Dunare tot fara rezultate. Cautam avati si salai. Seara ne-a prins tot pe Arges la Isvoarele unde a fost si foarte frig si ploua. Tot fara peste. Doar cateva sarituri am vazut…

CatalinCatalin
    Keymaster

A mai trecut o saptamana de la ultima intalnire cu voi. Am mai pescuit in general pe Arges dar pestii sunt in continuare mofturosi. Am vazut obleti frumosi dar se lasa greu prinsi. Am luat cu muste artificiale cativa dar am dat aproape zilnic. Aseara a luat Costin doi avati pe seara si i-am facut pe gratar. Au fost foarte gustosi si grasi. Curand si filmarea

CatalinCatalin
    Keymaster

Doua zile am umblat dupa pesti pe raurile din sud si pe Dunare. Rezultatele au fost foarte slabe si numai peisajele de toamna si binefacerile miscarii in aer liber au compensat efortul

CatalinCatalin
    Keymaster

In ultima iesire am verificat portiuni din Arges, Ciorogarla si Neajlov si toate au fost la fel de sarace in peste si dezamagitoare. Noroc cu peisajele de toamna tarzie care sunt superbe. Frigul incepe sa devina si el un obstacol, 4-5 grade ziua plus un vant rece scad mult sansele si dorintele de a pescui si prinde ceva

Viewing 4 posts - 73 through 76 (of 76 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.