Recent Replies

Recent Topics

Sibiul ia foc !

Acasă Forumuri Planuri viitoare Sibiul ia foc !

Acest subiect conține 11 răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de bogdan bogdan acum 5 ani, 2 luni.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sambata 6 iulie se da adunarea camarazilor cu noaptea in cap, adica alarma de gradul zero. Bogdan ne invita ( pe banii nostrii ) la Sibiu dar sa ajungem la ora 4.00 ca sa putem lua parte la o zi minunata de pescuit cu mustele pe raul Olt pe si sub un baraj ( surpriza care ). Combatantii care sunt chemati la arme sunt: Bebe, Gabi, Sebi, Marele Boss si Koadele. Masina e pusa la dispozitia lor de catre firma Sky consulting din Darasti Vlasca iar motorina pe cap de combatant va ajunge la fabuloasa suma de 35 ron !!! Si colac peste pupaza se mai pune la bataie si o linie, doua cu muste. Tinta, sutele de bibani dar si avati care se zice ( din surse sigure de la fata locului ) ca au disperat populatia bastinasa, necunoscatoare a tehnicilor muscarilor ninja.

Ce ziceti baieti, ne bagam ???

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Sper sa ne putem intalni cu o parte din noii nostri prieteni, Bebe si Seby, dar si cu tot mai scumpul la vedere Koadele.
    Am fost azi pe la Sibiu, si din cateva descrieri mi-am dat seama ca la barajul de la Avrig au ajuns toti avatii din tara ( cei care au reusit sa scape de braconieri ). din fericire pentru noi localnicii nu stiu inca de ” FORTA MUSTEI “. Din pacate, in curand vor afla de ea.
    S-ar putea sa fiu insotit de 2-3 priteni din Deva care inca n-au incercat rapitorul la musca, si daca prindem o perioada buna in care se hraneste avatul vor ramane virusati pe viata, cu virusul ” MUSCA “. Nu e chiar rau, doar ca va trebui sa-si remodeleze stilul de viata in functie de dorintele avatilor ( asta v-o spun din proprie experienta ).
    Si dupa cum zicea si Catalin, cei din afara clubului ” Musca Punct Ro ” care ne vor insoti vor primi cate o montura pentru avat sau biban.

Asteptam dornici de expeditie, inscriererile in acest topic, detaliile la telefoane.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

La mai putin de 24 de ore de la anuntarea operatiunii se pare ca, asa cum prevedeam, cam toti combatantii dau inapoi fiind implicati in diverse actiuni gospodaresti. Singurul ramas este subsemnatul. Astept sa vad cum evolueaza vremea fiindca se anunta ploi si apoi imi fac planul. Pana atunci mai leg cateva streamere ca sa am la mine si mai tin legatura cu George care tinteste o iesire pana prin Germania. Tot dupa avat si stiuca.

bebeu
    Participant

Va multumesc foarte mult de invitatie, si asi fi mers cu mare placere la un pescuit pe olt, sa nu mai vorbesc de marea placere de a va revedea si pe voi, partenerii mei de aventuri de la Maliuc.Si acum rad cand imi aduc aminte ce frumos fluiera noaprea, Bogdan :). Din pacate saptamana asta lucrez schimbul 3 si ies de la servici sambata la ora 6.15 si daca lucrez si sambata, aflu la noapte.Imi pare foarte rau ca s-a nimerit asa. Dar nu au intrat zilele in sac, nu-i asa ?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Asa e Bebe, zile mai sint. Oricum pare sa vina vreme urata si e posibil sa amanam expeditia. Vedem noi maine. Acum la Deva s-au adunat nori grosi dinspre vest, e posibil sa avem furtuna la noapte.

Apropos de Maliuc. Si eu rad singur cand imi aduc aminte de faza cand l-ai certat pe Seby ca nu-i atent si a lansat cu sapca ta si in secunda 2 i-ai tras cu sete un maner de lanseta la barcagiu drept in frunte. Pacat ca nu am avut timp sa filmam din cauza bibanilor aia care nu ne dadeau ragaz.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Da, sigur ca mai e timp si sigur ca e posibil sa amanam acum. V-ati cam tinut cu totii de prostii la Maliuc si doar eu am fost cuminte dar nu e nimic, la toamna e randul meu…

bogdan
    bogdan
    Keymaster

La Deva e senin si frumos, norii de ieri au fost doar de “ fenta “.
    Nu avem deocamdata motive sa amanam iesirea pe Olt.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ahuu !
    Ahuu !
    Ahuu !

bebeu
    Participant

Nu-i asa Bogdane, eu nu i-am dat barcagiului cu manerul in cap. Nu recunosc nimic! I-am dat cu mulineta aia a mea de crap! Oricum, el e de vina ca a tinut capul unde nu trebuie(unde i-o fi fost capul). Cred ca trebuia sa-si ceara scuze….:)Cat despre sapca mea…..cand am vazut-o cum se duce in apa, agatata de ancora de la lingurita lui Sebi, m-am gandit imediat ca trebuie sa-mi cumpar alta sapca, ca asta s-a cam invechit.Dar nu a fost cazu, ca a fost recuperata cu succes !

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Vad ca de BEBELUSII aia grasi pe care ii leganati zilnic nu vorbeste nimeni… Lasa ca la toamna eu o sa stau sa dorm toata ziua ca boierul si voi o sa va chinuiti cu prinsul pestelui ca sa ma razbun pe voi.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Nu cred ca va apuca cineva clipa in care MB sa ramana apatic chiar si cand ar mai exista doar o sansa la un milion de a prinde avati!

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Cu regret va anunt ca a picat expeditia la barajul de la Avrig pe Olt in acest weekend. Sper ca totusi in aceasta vara vom reusi sa ne organizam astfel incat sa ajungem si acolo.

Motivul principal este vremea instabila care bulverseaza comportamentul pestilor. Alt motiv ar mai fi lipsa participantilor, deci cresterea costurilor cu deplasarea si in acelasi timp reducerea nivelului distractie, amuzament.

Invitatia ramane deschisa pentru o data ulterioara. Vara aceasta sigur se va infaptui intalnirea membrilor clubului ” Musca Punct Ro ” cu prietenii lor.

Asteptam propuneri pentru locul intalnirii, binenteles si argumentele de nerefuzat care sa ne faca sa ne deplasam in acel loc ( exclus argumente de gen ” bebelusi multi si grasi ” ). Sau ma rog… . Ar merge si asta… .

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 12 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.