Starea si tendinta Dunarii

Home Forums Starea apelor Starea si tendinta Dunarii

Viewing 4 posts - 25 through 28 (of 28 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Apa Dunarii a atins ieri temperatura de 20 grade!

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Maine ajung prin Giurgiu cu ceva treaba si bineinteles ca voi da o tura si pe Ara si Plantelor. Am informatii sigure ca ieri s-a cam prins bine salau pe langa pod dar si somn. Sareau si avatii. Acum cam banuiesc eu si ce dimensiuni de salai se prindeau si se retineau ca m-am mai nimerit pe acolo in alti ani cand se prindea si am plecat ca ma cam scarbisem.

Participant

Salut tuturor si bine v.am gasit. O sa postez si eu pe aici informatiile mele.
    Nu am gasit un topic de prezentare, deci o sa ne cunoastem pe parcurs.
    Duminica am ajuns la Gostinu cu mari sperante de avat. Apa foarte crescuta si tulbure. 2 atacuri mari si late langa mal, care pareau mai degraba de stiuca.
    Dupa juma de ora am facut stanga imprejur si m.am oprit pe Arges la Darasti Ilfov.
    Prima oara in zona aia, am incercat cu voblerele si gumele din trusa dar nimic. Pareau mai mult locuri de clean.
    Cand s.a intunecat sareau obletii intr.o bulboana mai jos cu 10m de o cascada.
    O sa incerc sa ajung si in cursul saptamanii ca e aproape de servici.
    Pe Plantelor se mai ia avat la fund, printre crapii chinezesti, dar rar si numai pe intuneric.

CatalinCatalin
    Keymaster

Salutare si bun venit! Am un prieten care a luat cativa avati pe Ara si Plantelor saptamana trecuta. Eu cu un alt prieten am luat pe Arges intre Dumitrana si Darasti. Chiar si in seara asta am luat cativa si am si scapat altii. Cred ca pestii au inceput goana dupa hrana pentru a-si asigura grasimea necesara trecerii peste iarna. Si ieri si azi am dat si de niste salai pe langa avatii aia. Obletii cred ca la dale erau adica putin mai jos de ele acolo unde se face baie. Cu siguranta o sa ne intalnim pe Arges in zona aia

Viewing 4 posts - 25 through 28 (of 28 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.