Recent Topics

Unelte si accesorii pentru pescuit

Home Forums Naluci artificiale, unelte si alte accesorii pentru pescuit Unelte si accesorii pentru pescuit

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 144 total)
  • Author
    bogdanbogdan
    Keymaster

Cunosc pe cineva care ar sta tot sezonul daca in locul lampii de gaz ar fi ” capsunica “.

CatalinCatalin
    Keymaster

Nu il confunda cu vinul de Dragasani.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am luat impreuna cu George cate o mulineta ET Extreme Spin 2000 Model Nou pe care vreau sa le aruncam in bataliile cu avatii de Dunare. Targetul ar fi sa ne tina un sezon si am optat pentru mulineta asta datorita raportului bun pret calitate pe care ET il are de fel. Azi am reusit sa o primesc si primul lucru a fost sa o desfac si sa verific ungerea. Am uns, am strans suruburile si am verificat jocurile. Nu e cine stie ce finete sau frumusete, e solida, are ceva jocuri mici si nu are rulment in galet. Maine pun fir pe tamburi sa vad ce zgomot are in sarcina. Am cumparat si cate un tabbur de rezerva metalic dar nu prea se potriveste…

CatalinCatalin
    Keymaster

Am vazut undeva pozele astea si mi-au placut. Nu stiu cum au realizat-o si din ce material dar trebuie sa ai si apa pentru asa ceva…

probabil din plexiglas

CatalinCatalin
    Keymaster

Ieri am facut un test de rezistenta la monofilamentul de la Jaxon de 0,16. L-am testat la intindere fara nod si a rezistat pana la 2,5 kg. Pe eticheta lui dar si in magazinele care il comercializeaza scrie ca ai putea prinde un peste de pana la 6 kg. In fine magazinele spun ca asta e rezistenta la rupere si nu ca ai putea scoate un peste de 6 kg deci o cam gogoneaza in stilul romanesc. Nu ar fi o problema fiindca asa se procedeaza in toata industria asta mincinoasa a pescuitului numai ca de la 2,5 la 6 e cam cat de la Adunatii Copaceni pana la Deva.
    Firul e ok in general si chiar cred ca va face treaba inclusiv la avatii de pana la un kilogram dar mai ales la bobleti.

bogdanbogdan
    Keymaster

Daca citesti atent pe eticheta spcrie ca pana la 6 kg. Deci se poate rupe si la 0 kg, ei sint acoperiti. Exact ca si la abonamentele clasice la internet, unde iti da banda ” pana la 10000000 mb/s “, dar nu iti asigura nimic.

Eu zic ca este momentul sa schimbam numele topicului in UNELTE SI ACCESORII PENTRU DEZAPEZIT. 😆

CatalinCatalin
    Keymaster

Am inceput sa mai uit si eu ca traim in Romania. Trec anii si peste mine.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am mai adunat cateva imagini din categoria cu ce voi pescui maine…

bogdanbogdan
    Keymaster

Gaseste-mi si mie una, numai sa aibe si masa de Snooker.

Dar un frigider de 2m pe 2m plin cu bere nu zici nimic?

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 144 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.