Recent Replies

Recent Topics

Unelte si accesorii pentru pescuit

Home Forums Naluci artificiale, unelte si alte accesorii pentru pescuit Unelte si accesorii pentru pescuit

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 144 total)
  • Author
    Spectator

Numai unul ??

CatalinCatalin
    Keymaster

Am reusit sa localizez buldoul pentru Dunare, versiunea rezistenta doar la curenti mici si medii.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am trecut la studii. Ma bate gandul sa construiesc un caiac sau o barca…

CatalinCatalin
    Keymaster

Si noul motor pentru barca 2014

Mi se pare o idee buna

Spectator

Super !

CatalinCatalin
    Keymaster

Astazi vreau sa va prezint un concept destul de nou pentru Romania, bicicleta acvatica. Personal imi doresc de mult timp o jucarie de genul asta cu care sa pot strabate Delta fara grija autonomiei. Costul ei este mare, 1500 USD dar sunt sigur ca o pot construi artizanal cu mult mai putin. Cantareste 15 kg. Priviti si filmarea ca sa va dati seama si de viteza de croaziera ( 6-13 KM/H ).

CatalinCatalin
    Keymaster

Mai sunt si alte modele interesante pe youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=VxbaWNQgRyE

CatalinCatalin
    Keymaster

Imaginatia si inventivitatea oamenilor cu fonduri putine este foarte mare…

Spectator

Imi place ! SUPER!!

CatalinCatalin
    Keymaster

Cele 14 zile de mulinat din greu prin curentii Dunarii si-au lasat amprenta pe mulinetele mele. Am demontat-o pe una din ele si o bag in revizie capitala apoi va urma si ce-a de-a doua. Oricum, dupa toate calculele mele iesirea asta a fost cea mai dura din tot calendarul anului 2014 deci sper ca dupa revizia asta sa nu mai am probleme.

CatalinCatalin
    Keymaster

Mi-am petrecut si astazi cateva ore ca sa termin ambele mulinete de curatat si uns dar am reusit. Spre surprinderea mea desi au avut vaselina cam murdara si pe alocuri chiar nu mai era, uzura aproape ca lipseste. Acum sunt ambele ok si pregatite de urmatoarele batalii. Firele folosite in schimb au suferit o uzura marisoara, textilul a devenit atos si cam rigid dar inca este rezistent la rupere. Trebuie sa mai achizitionez ceva monofilament, eventual fluo. Timp ar fi destul…

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 144 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.